Personalo Pokyčiai | Trys studijų sritys, nežinantiems, ką rinktis
15677
post-template-default,single,single-post,postid-15677,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Trys studijų sritys, nežinantiems, ką rinktis

Sužinojai brandos egzamino rezultatus. Iki šio momento dar galėjai sau ir aplinkiniams sakyti, kad „turiu laiko rinktis, ką studijuosiu“. Tačiau tiesa ta, kad nežinai, ką daryti toliau. Iš aplinkinių girdi įvairių istorijų, patarimų, tačiau rinktis tau. Nenumaldomai artėja pasirinkimo momentas, o tu nežinai…
Nesijaudink, tu toks ne vienas. Statistika teigia, kad JAV net trečdalis abiturientų nežino, kokias studijas rinktis. Bendraudama su jaunimu susidariau įspūdį, kad Lietuvoje statistika panaši. Geriausias būdas susidoroti su panika ir „aš nežinau, ką daryti“ yra gerai apgalvoti „lanksčias“ studijas, kurių metu turėsite laiko apsispręsti, ką rinktis toliau.
Štai trys bazinės galimybės:
– Studijuok informacines technologijas. Kadangi visos pramonės šakos šiaip ar taip naudoja skaitmeninius įrankius, šios srities bakalauro studijos yra puikus pasirinkimas. Vėliau gali specializuotis bet kurioje srityje, įskaitant inžineriją, statistiką, net meną ar archeologiją, kuri vis dažniau naudoja programinę įrangą duomenų analizavimui.
– Verslo programų studijos visada naudingos, net jei tu domiesi menu, muzika, inžinerija ar IT. Sužinosi, kaip pradėti ir valdyti bet kokį verslą. Studijuojant gautas žinias galėsi naudingai „įdarbinti“, kurdamas pirmą savo verslą.
– Kalbų studijos – dar viena galimybė ateityje dirbti bet kurioje tau patinkančioje srityje: vertimai, turizmas, mokymai, tarptautiniai santykiai. Globalizacijos procesams paklausios kinų, rusų, portugalų, šiaurės šalių ar arabų kalbos (anglų kalba privaloma kiekvienam be išimties).

Jau šiandien darbo rinkoje svarbu tarpdiscipliniškumas (kelių sričių geras žinojimas), kuris šiandieninio pasaulio per daug kompleksiškas problemas leidžia suvokti ne iš vienos srities pusės.

Tikimės, kad čia radai bent keletą idėjų, kurios palengvins tavo apsisprendimą ir sumažins nerimą. Galiausiai šis tavo žingsnis nėra jau toks ypatingai svarbus ar lemiantis, kaip dabar galvoji. Tavo pašaukimas, jei jo ieškosi, anksčiau ar vėliau duosis atrandamas. Sėkmės ieškant ir drąsos renkantis.

Ernesta Laurinaviciene
ernesta@personalopokyciai.lt
No Comments

Post A Comment